Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Rada doradcza

Tomasz Żuradzki

Filozof, adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie; dyrektor Interdyscyplinarnego Centrum Etyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, jego ostatnie prace koncentrują się na przecięciu metaetyki i etyki praktycznej. Jest głównym badaczem projektu BIOUNCERTAINTY finansowanego przez ERC Starting Grant.

Jarosław Górniak


Profesor w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierownik Zakładu Socjologii Gospodarki, Edukacji i Metod Badań Społecznych w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Specjalizuje się w naukach społecznych w zakresie metod badań społecznych, metodologii ewaluacji, analizy polityk publicznych, socjologii gospodarki i organizacji oraz analizy danych statystycznych.
Obecnie prorektor ds. rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Jolanta Perek-Białas

Kierownik Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuje w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Instytucie Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Współpracuje z różnymi instytucjami międzynarodowymi (UNECE, OECD, Komisja Europejska), krajowymi (ministerstwa, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości), regionalnymi (Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, Urząd Marszałkowski w Krakowie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej) i lokalnymi (Urząd Miasta Krakowa). Koordynuje międzynarodowe inicjatywy i projekty związane z aktywnym starzeniem się, aktywizacją osób starszych oraz równoważeniem pracy i opieki nad osobami starszymi. Pełni funkcję ewaluatora innowacyjnych projektów i badań naukowych (w tym dla Komisji Europejskiej).

Hong, Ying-yi

Profesor w Szkole Biznesu Chińskiego Uniwersytetu w Hongkongu. Uzyskała tytuł doktora na Uniwersytecie Columbia w dziedzinie psychologii osobowości i psychologii społecznej.
Zainteresowania badawcze Ying-yi obejmują kulturę i poznanie, tożsamość i relacje międzygrupowe. Wierzy w badania interdyscyplinarne i stara się integrować psychologię społeczną, ekonomię behawioralną, neuronaukę i genetykę w celu badania tożsamości i dynamiki międzygrupowej. Ma nadzieję, że ta integracja przyniesie nowe zrozumienie tego, jak kultura, tożsamość i ludzka biologia współewoluują, rzucając w ten sposób światło na rozwój ludzkości w obliczu globalizacji i wielokulturowości.

Krys Kaniasty

Profesor na Indiana University of Pennsylvania, zainteresowany mechanizmami wsparcia społecznego i procesami społecznymi w kontekście radzenia sobie ze stresem doświadczanym przez jednostki (np. choroba, utrata pracy, wiktymizacja przestępcza), a także większe grupy społeczne (np. klęski żywiołowe, wypadki technologiczne, masowy ucisk).

Arie W. Kruglanski

Jest wybitnym profesorem uniwersyteckim, laureatem wielu nagród i członkiem American Psychological Association oraz the American Psychological Society. Pełnił funkcję redaktora Journal of Personality and Social Psychology: Attitudes and Social Cognition, redaktorem Personality and Social Psychology Bulletin oraz redaktorem naczelnym American Psychologist. Jego praca w dziedzinie ludzkiego osądu i kształtowania przekonań, styku motywacji i poznania, procesów grupowych i międzygrupowych oraz psychologii ludzkich celów została rozpowszechniona w ponad 300 artykułach, rozdziałach i książkach i była stale wspierana przez granty z National Science Foundation, NIMH, Deutsche Forschungs Gemeineschaft, Fundacji Forda i Izraelskiej Akademii Nauk. Jako współzałożyciel i współdyrektor START (National Center for the Study of Terrorism and the Response to Terrorism), Kruglanski prowadzi również badania przy wsparciu grantów z Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Departamentu Obrony na temat procesów psychologicznych stojących za radykalizacją, deradykalizacją i terroryzmem.